SG255A
165mm
SG255B
190mm
SG255C
215mm
Pigeon Spartan Glass
SG255
Outstanding glass awards allows you to properly recognise the high achievements of your top performers. Part of the Spartan Series, there are fronts for many different sports and activities to choose from.
Additional Information
| Product Code | SG255A |
| Size | 165mm |
| Colour | Antique Gold |
| Material | Glass |
| Width | 100mm |
| Engraving Plate | 62 x 25mm |
| Weight | 430g |
| Product Code | SG255A |
| Size | 165mm |
| Colour | Antique Gold |
| Material | Glass |
| Width | 100mm |
| Engraving Plate | 62 x 25mm |
| Weight | 430g |
| Product Code | SG255B |
| Size | 190mm |
| Colour | Antique Gold |
| Material | Glass |
| Width | 100mm |
| Engraving Plate | 62 x 25mm |
| Weight | 460g |
| Product Code | SG255C |
| Size | 215mm |
| Colour | Antique Gold |
| Material | Glass |
| Width | 105mm |
| Engraving Plate | 62 x 25mm |
| Weight | 495g |