UC05A
240mm
UC05B
265mm
UC05C
290mm
Pigeon Crystal
UC05
Brilliant trophy series for top achievement. The crystal is finished with charming antique silver Pigeon motif top. Prestige trophies will be supplied in premium presentation gift boxes.
Additional Information
| Product Code | UC05A |
| Size | 240mm |
| Material | Crystal |
| Engraving Plate | 45 x 34mm |
| Engraving Area | 50 x 37mm |
| Presentation | Gift Box |
| Weight | 930g |
| Product Code | UC05A |
| Size | 240mm |
| Material | Crystal |
| Engraving Plate | 45 x 34mm |
| Engraving Area | 50 x 37mm |
| Presentation | Gift Box |
| Weight | 930g |
| Product Code | UC05B |
| Size | 265mm |
| Material | Crystal |
| Engraving Plate | 45 x 34mm |
| Engraving Area | 50 x 37mm |
| Presentation | Gift Box |
| Weight | 1,010g |
| Product Code | UC05C |
| Size | 290mm |
| Material | Crystal |
| Engraving Plate | 45 x 34mm |
| Engraving Area | 50 x 37mm |
| Presentation | Gift Box |
| Weight | 1,195g |