FT297A
150mm
FT297B
165mm
FT297C
180mm
Silver Cards Torch
FT297
The innovative Torch design combines with the range of prestige Metal Centres to create an affordable trophy option for your sport or activity. This series is finished in classic antique silver and available in 3 convenient sizes.
Additional Information
| Product Code | FT297A |
| Size | 150mm |
| Colour | Antique Silver |
| Material | Plastic |
| Width | 90mm |
| Engraving Plate | 50 x 18mm |
| Weight | 165g |
| Product Code | FT297A |
| Size | 150mm |
| Colour | Antique Silver |
| Material | Plastic |
| Width | 90mm |
| Engraving Plate | 50 x 18mm |
| Weight | 165g |
| Product Code | FT297B |
| Size | 165mm |
| Colour | Antique Silver |
| Material | Plastic |
| Width | 90mm |
| Engraving Plate | 50 x 24mm |
| Weight | 185g |
| Product Code | FT297C |
| Size | 180mm |
| Colour | Antique Silver |
| Material | Plastic |
| Width | 90mm |
| Engraving Plate | 50 x 28mm |
| Weight | 195g |