LPB097A
175mm
LPB097B
205mm
LPB097C
230mm
LPB097D
255mm
Lynx Sentry - Cards
LPB097
The Sentry range of Lynx trophies offer multiple options for personalisation and extra weight with the use of prestige marble. Choose insert for your sport or activity.
Additional Information
| Product Code | LPB097A |
| Size | 175mm |
| Colour | Black |
| Material | Plastic / Marble |
| Insert Size | 25mm |
| Width | 85mm |
| Engraving Plate | 49 x 14mm |
| Weight | 200g |
| Product Code | LPB097A |
| Size | 175mm |
| Colour | Black |
| Material | Plastic / Marble |
| Insert Size | 25mm |
| Width | 85mm |
| Engraving Plate | 49 x 14mm |
| Weight | 200g |
| Product Code | LPB097B |
| Size | 205mm |
| Colour | Black |
| Material | Plastic / Marble |
| Insert Size | 25mm |
| Width | 85mm |
| Engraving Area | 48 x 43mm |
| Weight | 450g |
| Product Code | LPB097C |
| Size | 230mm |
| Colour | Black |
| Material | Plastic / Marble |
| Insert Size | 25mm |
| Width | 85mm |
| Engraving Area | 48 x 67mm |
| Weight | 645g |
| Product Code | LPB097D |
| Size | 255mm |
| Colour | Black |
| Material | Plastic / Marble |
| Insert Size | 25mm |
| Width | 85mm |
| Engraving Area | 48 x 90mm |
| Weight | 835g |