CKG297A
185mm
CKG297B
215mm
CKG297C
245mm
Cosmos Glass - Cards
CKG297
The Cosmos Glass Awards provides a prestige trophy option to the successful Cosmos range. Classic black glass helps show off the superbly crafted theme for your sport or activity. Space for engraving plate or laser engraved text.
Additional Information
| Product Code | CKG297A |
| Size | 185mm |
| Colour | Black |
| Material | Glass |
| Width | 145mm |
| Engraving Plate | 108 x 50mm |
| Presentation | Gift Box |
| Weight | 790g |
| Product Code | CKG297A |
| Size | 185mm |
| Colour | Black |
| Material | Glass |
| Width | 145mm |
| Engraving Plate | 108 x 50mm |
| Presentation | Gift Box |
| Weight | 790g |
| Product Code | CKG297B |
| Size | 215mm |
| Colour | Black |
| Material | Glass |
| Width | 145mm |
| Engraving Plate | 108 x 66mm |
| Presentation | Gift Box |
| Weight | 1,060g |
| Product Code | CKG297C |
| Size | 245mm |
| Colour | Black |
| Material | Glass |
| Width | 145mm |
| Engraving Plate | 108 x 70mm |
| Presentation | Gift Box |
| Weight | 1,280g |