UC97A
240mm
UC97B
265mm
UC97C
290mm
Cards Crystal
UC97
Brilliant trophy series for top performers, the Crystal Pedestal Series is available in 3 sizes and completed by the charming antique silver Cards motif top. Prestige trophies suited for card and poker games will be supplied in premium presentation gift boxes.
Additional Information
| Product Code | UC97A |
| Size | 240mm |
| Material | Crystal |
| Engraving Plate | 45 x 34mm |
| Engraving Area | 50 x 37mm |
| Presentation | Gift Box |
| Weight | 930g |
| Product Code | UC97A |
| Size | 240mm |
| Material | Crystal |
| Engraving Plate | 45 x 34mm |
| Engraving Area | 50 x 37mm |
| Presentation | Gift Box |
| Weight | 930g |
| Product Code | UC97B |
| Size | 265mm |
| Material | Crystal |
| Engraving Plate | 45 x 34mm |
| Engraving Area | 50 x 37mm |
| Presentation | Gift Box |
| Weight | 1,010g |
| Product Code | UC97C |
| Size | 290mm |
| Material | Crystal |
| Engraving Plate | 45 x 34mm |
| Engraving Area | 50 x 37mm |
| Presentation | Gift Box |
| Weight | 1,195g |