YT8289A
230mm
YT8289B
260mm
YT8289C
285mm
Bridge Timber Crest
YT8289
Prestige timber trophies allows plenty of space to showcase your custom logo and engraving requirements. Choose top or figure for your activity. Multiple sizes available.
Additional Information
| Product Code | YT8289A |
| Size | 230mm |
| Colour | Gold |
| Material | Plastic / Timber |
| Insert Size | 25mm |
| Width | 175mm |
| Engraving Plate | 107 x 17mm |
| Weight | 590g |
| Product Code | YT8289A |
| Size | 230mm |
| Colour | Gold |
| Material | Plastic / Timber |
| Insert Size | 25mm |
| Width | 175mm |
| Engraving Plate | 107 x 17mm |
| Weight | 590g |
| Product Code | YT8289B |
| Size | 260mm |
| Colour | Gold |
| Material | Plastic / Timber |
| Insert Size | 25mm |
| Width | 175mm |
| Engraving Plate | 107 x 17mm |
| Weight | 635g |
| Product Code | YT8289C |
| Size | 285mm |
| Colour | Gold |
| Material | Plastic / Timber |
| Insert Size | 25mm |
| Width | 175mm |
| Engraving Plate | 107 x 17mm |
| Weight | 675g |