12734S
105mm
12734M
125mm
12734L
145mm
Basketball Budget
12734
Basketball budget trophy series in 3 sizes, antique silver and gold, a popular choice for participation and bulk orders. Basketball trophies feature an effective design with prominent & recognisable basketball elements. A generic theme award with the option for customisation - ideal for boys and girls.
Additional Information
| Product Code | 12734S |
| Size | 105mm |
| Colour | Antique Silver |
| Material | Resin |
| Insert Size | 25mm |
| Width | 70mm |
| Engraving Plate | 50 x 18mm |
| Weight | 115g |
| Product Code | 12734S |
| Size | 105mm |
| Colour | Antique Silver |
| Material | Resin |
| Insert Size | 25mm |
| Width | 70mm |
| Engraving Plate | 50 x 18mm |
| Weight | 115g |
| Product Code | 12734M |
| Size | 125mm |
| Colour | Antique Silver |
| Material | Resin |
| Insert Size | 25mm |
| Width | 80mm |
| Engraving Plate | 52 x 18mm |
| Weight | 150g |
| Product Code | 12734L |
| Size | 145mm |
| Colour | Antique Silver |
| Material | Resin |
| Insert Size | 25mm |
| Width | 90mm |
| Engraving Plate | 60 x 19mm |
| Weight | 230g |