LPB325A
175mm
LPB325B
205mm
LPB325C
230mm
LPB325D
255mm
Lynx Sentry - Cheerleading
LPB325
The Sentry range of Lynx trophies offer multiple options for personalisation and extra weight with the use of prestige marble. Choose insert for your sport or activity.
Additional Information
| Product Code | LPB325A |
| Size | 175mm |
| Colour | Black |
| Material | Plastic / Marble |
| Insert Size | 25mm |
| Width | 85mm |
| Engraving Plate | 49 x 14mm |
| Weight | 200g |
| Product Code | LPB325A |
| Size | 175mm |
| Colour | Black |
| Material | Plastic / Marble |
| Insert Size | 25mm |
| Width | 85mm |
| Engraving Plate | 49 x 14mm |
| Weight | 200g |
| Product Code | LPB325B |
| Size | 205mm |
| Colour | Black |
| Material | Plastic / Marble |
| Insert Size | 25mm |
| Width | 85mm |
| Engraving Area | 48 x 43mm |
| Weight | 450g |
| Product Code | LPB325C |
| Size | 230mm |
| Colour | Black |
| Material | Plastic / Marble |
| Insert Size | 25mm |
| Width | 85mm |
| Engraving Area | 48 x 67mm |
| Weight | 645g |
| Product Code | LPB325D |
| Size | 255mm |
| Colour | Black |
| Material | Plastic / Marble |
| Insert Size | 25mm |
| Width | 85mm |
| Engraving Area | 48 x 90mm |
| Weight | 835g |